This Is Czechia
Fotky, selfie, backlie a momentky z České Republiky

Na této stránce zveřejňuji fotky, selfie, backlie a momentky z mých cest po České Republice. Miluji svou rodnou zem a myslím si, že má spoustu krásných míst, které stojí za navštívení. Proto jsem začal své fotky z cest zveřejňovat a doufám, že se Vám budou líbit a že Vás třeba budou inspirovat, abyste místo přeplněné pláže Chorvatska zvolili některé z úžasných lokalit u nás v Czechii. Mé fotky můžete také vidět na Instagramu, kde je sdílím v angličtině a pod hashtagem #ThisIsCzechia, který jsem si vymyslel právě k tomuto účelu. Doufám, že třeba jednoho dne se ke mě přidáte a budete i Vy touto formou a pod tímto hashtagem sdílet fotky z fascinujících míst v Čechách. Neseďte doma... Cestujte, pokud jen trochu můžete, foťte a užívejte si krásy, které mnohdy máte přímo za barákem.. A pokud chcete, přidejte se do #ThisIsCzechia sdílení....


Děvín

Pavlovské Vrchy

Konečně jsem měl možnost a podíval se také na Moravu. Oblast Pavlova, Mikulova a Pálavy mám poměrně dobře prolezlou, i když pouze z dob, kdy mi bylo velmi málo let. Doufám, že budu mít více času a příležitostí tuto a i jiné oblasti této krásné části Czechie prolézt znovu. Užít si je zas po dlouhé době, zavzpomínat, fotit. Ukázat i Vám, jak skvělá místa jsou na Moravě. I když, co kdybyste to Vy ukázali mě? 

Černé Jezero

Šumava

Sourozenec Čertova Jezera, který se také schováva v lesích Šumavy. Dostanete se k němu zhruba po 4 km mírně náročnější cesty lesem po červené turistické stezce začínající u jeho bratra. Stejně jako jezero Čertovo, i toto úžasné místo je pozůstatkem z doby ledové. Průzračně čistá, ledovcová voda, zelené lesy kam až oko dohlédne. A v momentě, kdy na jezero posvítí sluneční paprsky, naskytne se podívaná na azurovou hladinu, kterou jen tak někde nespatříte. Věřím, že to spatřit chcete.

Čertovo Jezero

Šumava

Jedno z dvou největších jezer Šumavy. Schované v hlubokých lesích, dostupné pouze pěšky. Je jedním z posledních jezer ledovcového původu v České Republice, která se z doby ledové dochavala až do současnosti. Azurová, křišťálově čistá voda, husté lesy, čerstvý vzduch, klid a ticho, které je možné slyšet. Co víc si přát. Skvělé místo pro skvělý den. Dostat se k němu není těžké. Stačí se držet žluté turistické značky ze Špičáckého Sedla. Není to ani daleko a rozhodně to stojí za to. 

Bílá Strž

Šumava

Nejvyšší šumavský vodopád Bílá Strž, který dosahuje 13 metrů je ukryt v lesích Šumavy, zhruba 5 km od Černého Jezera. Dojít k němu lze po červené turistické značce stezkou střídající rovinu se strmými kopci. Úžasné místo, úžasná příroda. Kaskády, kameny a volně popadané stromy přímo pod vodopádem tvoří nezapomenutelné pohledy. Budete-li mít štěstí a slunečné počasí, nebudete chtít toto místo opustit. Jedno z mála, kde lze ještě spatřit zbytky původní podoby horských lesů. Co víc dodat? Boty na nohy, batoh na záda a směr Šumava, ne?

Rozhledna U Jakuba

Jižní Čechy

Tato rozhledna, stejně tak celý Lesopark U Jakuba, který se rozhléhá pod ní, je docela mladá. Byla vystavena teprve před pár lety a novost celého areálu je stále dosti patrná.  To však neubírá celému místu na úžasu a kráse. Rozhledna se nachází kousek od vesničky Valtínov. Autem se dá doject na menší parkoviště na okraji lesů, odkud se k rozhledně musí ještě kousek pěšky. U rozhledny je kromě krásného lesoparku plného míst k posezení a malých atrakcí pro děti i stánek s občerstvením. Pokud jste fandové procházek, turistiky či cyklistiky po lesích, dá se od tohoto místa vydat za poznáním dalších úžasných míst a přírodních úkazů. Například kousek odsud je v lesích ukryt i mnou velmi oblíbený rybník Zvůle, který jsem již na tuto stránku uváděl a můžete si ho dohledat níže.

Landštejn

Jižní Čechy

Mohutná zřícenina hradu Landštejn je další z úžasných míst v blížším okolí Jindřichova Hradce. Výlet na tuto historickou zříceninu rozhodně stojí za to. Hrad se pravidelně otvírá a je možný k volným prohlídkám. Pravidelně se zde také pořádají šermířské akce, večery plné hudby, grilování, piva a dobrého jídla, ukázek historických řemesel apod. Přímo pod zříceninou je kvalitní hotel s restaurací specializovanou na rybí pochoutky, či na již zmiňované společenské akce. Navíc samotná příroda kolem stojí také za návštěvu. Lesy jsou protínány mnohými turistickými stezkami či cyklistickými trasami vedoucími přes úžasná místa. Dojeďte se přesvědčit sami.

Červená Lhota

Jižní Čechy

Úžasné místo, úžasný zámek. Znám to tu od malička, neboť je to velmi blízko městu Jindřichův Hradec, kde jsem vyrůstal a trávil dětství. Trochu paradox, že jsem si našel čas toto místo navstívit a nafotit až nyní. Jak je u mně již zvykem, vstával jsem velmi brzo. Chtěl jsem stihnout první sluneční svit nad tímto impozantním kusem historie a navíc vím, že již od brzkých dopoledních hodin se zámek hemží turisty, kteří by mi bohužel kazili záběry. Myslím, že se povedlo. Pro všechny, kteří mají rádi krásné historické budovy, zámky, zajímavé prohlídky či příběhy a pohádky, doporučuji toto místo navštívit. Možná jste ho již poznali, neboť právě na tomto zámku byla točena jedna z nejznámějších a nejhezčích českých pohádek - Zlatovláska, která měla předlohu v příběhu od Karla Jaromíra Erbena.

Vemte svou drahou polovičku na projížďku loďkou kolem zámku Červená Lhota, nebudete litovat.

Pančovský vodopád

Krkonoše

Nejvyšší vodopád v Čechách. Nejspíše není třeba dodávat více. Většina těch "nej" věcí nejsou nej jen tak pro nic za nic. Od mala mě vodopády fascinovaly, takže pro mě je to jednoznačně jedno z nejhezčích míst, co jsem kdy v naší skvělé zemi navštívil. K vodopádu se dá dostat trochu delší a náročnější procházkou a to buď ze Špindlerova Mlýna kolem Labské Boudy, nebo z Horních Míseček kolem Vrbatovy Boudy. My jsme šli variantou druhou. Pro pohodlnější, či méně aktivní jezdí z Horních Míseček k Vrbatové boudě kyvadlová doprava autobusem, kterou se můžete vyhnout zhruba 6 km do kopce. Od boudy, u které je mimochodem skvělý výhled, je to pak už zhruba 2 km po hřebenu Krkonoš za stálé přítomnosti úžasných pohledů. Úžasné místo, úžasná cesta k němu. Pokud bych Vám chtěl radit, doporučil bych si kromě klasického přivstání si také načasovat výlet na časné léto či pozdní jaro, kdy je vodopád díky vodě z tajícího sněhu opravdu majestátní.

Údolí Plakánek

Český Ráj

Skvělá procházka Údolím Plakánek, která začíná buďto v obci Sobotka, či pod hradem Kost, podle toho, ze kterého z těchto dvou míst chcete začít. Celý okruh má zhruba 12 km a je spíše po rovině. Neděste se délky, protože Vám to přijde jako chvilka a rozhodně nebudete litovat jediného metru. Příroda, pohledy a atmosfera zde opravdu stojí za to. Celou trasu občas oživují informativní a naučné tabule, kde se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací o Českém Ráji či přímo o tomto úžasném údolí. No a na obou krajích stezky jsou místa, která rozhodně stojí za to vidět. Zámek Humprecht a Hrad Kost. Skvělé místo, kde strávit prosluněný den. Neváhejte, litovat nebudete...

Náhodný pohled 5.0

Praha

Praha. Matka měst. Není to jen most a hrad a je zde opravdu mnoho úžasných míst. Za jeden den se nedá navštívit vše, co by člověk měl z tohoto úžasného města vidět. Někdy se ale nemáte náladu tlačit na těch nejznámějších místech Prahy spolu s davy cizinců a turistů. I v takových chvílích ale stojí za to vzít batoh, boty a vyrazit na toulky Prahou. Člověk pak může narazit na takováto místa. Pokud chcete vědět kde to je, hledejte poblíž zadního vstupu do Královských Zahrad.

Solenická Podkova

Střední Čechy

Úžasná vyhlídka na jedno z mnoha zakroucení řeky Vltavy. To je Solenická Podkova! Cesta k ní je trochu složitější, neboť není moc dobře značená. Po troše bloudění po lesích a polích v okolí jsem ji však s pomocí chytrého telefonu našel, takže věřím, že i Vy ji dokážete najít, budete-li chtít. Mohu doporučit vyrazit k tomuto úžasnému místu z obce Zduchovice, z které se vydáte po zelené turistické stezce k přilehlé vyhlídce Na Altánku. Od této vyhlídky je to již kousek, avšak bez většího značení. Pomocníkem v lesích pro Vás můžou být vyšlapané cestičky, podle kterých poznáte, že pouze slepě nebloudíte. Přeji mnoho štěstí a jako vždy doporučují si přivstat a užít si toto místo chvíli o samotě. 

Svatý Jan pod Skalou

Střední Čechy

Kousek od Prahy se nachází toto úžasné místo. Malá vesnička skrytá v serpentinách s možností vyšlápnout si po červené turistické stezce nahoru na vyhlídku, ze které je pohled hodný králů. Stezka k tomuto vyvýšenému místu je sice jedna ze strmějších a náročnějších, ale věřím, že jakmile spatříte ten pohled, nebudete litovat ani jednoho kroku, ani jednoho nádechu z plných plic. 

Jak je již zvykem, i zde, kdybych Vám mohl nabídnout vlastní zkušenost a radu, poradil bych přivstat si a vyrazit brzy ráno. Mě se tenkrát povedlo být nahoře zhruba hodinu sám a dodnes na to vzpomínám... Být tam jen Vy, slunce a letní vánek. To jsou chvíle k nezaplacení... To jsou chvíle, kdy lze slyšet ticho. ;-)

Mariina Vyhlídka

České Švýcarsko

Opět jedno z nejhezčích míst, které jsem za život navštívil. Už když jsem si toto místo hledal na mapách mi obrázky s ním spojené braly dech. Jak už to tak bývá, stát naživo nahoře a hledět do krajů, bylo několikanásobně lepší. Je to tak vždy, ať už si to připustíme nebo ne. Vidět něco na videu, na obrázku, na fotce je fajn, ale být tam naživo, být tam a teď, to je cennější než všechny fotky. Výšlap je po červené turistické stezce a je zhruba 6 km dlouhý. A každý metr stojí za ten krok co k němu vede. Cestou se nebudete stačit rozhlížet a nasávat tu atmosféru Českého Švýcarska. Věřte mi...

Jako vždy doporučuji si přivstat, abyste si mohli toto místo užít chvíli jen pro sebe...

Křivoklát

Střední Čechy

Hrad, ve kterým byl kdysi vězně sám slavný alchymista Edward Kelley, který měl za úkol pro Rudolfa II. vyvinout elixír mládí. Vzhledem k tomu, že skončil v žaláři tohoto hradu, se mu to zrovna dvakrát nedařilo, co říkáte? Hrad je do dnešní doby velmi zachovalý, krásný a impozantní. V areálu hradního nádvoří naleznete podium pro hudební či divadelní akce, obchůdek s ručním řeřbářstvím, výrobky z levandulí či prodejnu pravého včelýho medu. Nechybí ani restaurace s venkovním posezením přímo na nádvoří, či dokonce skupinová úniková hra přímo v Kelleyho žaláři.

Hrad Okoř

Střední Čechy

Kdo někdy trampoval, tábořil a zpíval u ohně, určitě zná píseň o hradu Okoř. Světla už tam sice vážně nehoří, ale místo je to stále úžasné. Z původního hradu je dnes pouze zřícenina, která však dodnes působí velmi majestátně. V létě se přímo pod zříceninou na přilehlé louce pořádají koncerty, hudební akce a festivaly, které právě díky pozůstatkům hradu Okoř stojí vážně za to. To, zda tam opravdu straší Bílá Paní Vám neřeknu, protože to nevím a hlavně protože šla už dávno spát.

Trocha zimního sportu?

Lipno

Lyžujete? Snowboardujete? Sáňkujete? Pokud ano, navštivte tento areál v Lipně nad Vltavou... Možná už ho znáte, neboť ve stejném areálu je i Stezka Korunami stromů, která je otevřená i když zrovna není sníh. Pokud však máte rádi trochu toho sportu na sněhu, mohu tento areál doporučit. Dříve nepatřil mezi mé oblíbené, poslední dobou ale přibylo pár skvělých sjezdovek a snowparky. Půjčovnu lyží a i ubytování dokáže člověk najít ihned pod hlavním parkovištěm tohoto areálu. A nezapomeňte si vzít brusle, neboť hned u areálu je i vstup na Lipno, kde při zamrznutí vzniká jedna z nejdelších a nejkrásnějších bruslařských a běžkařských drah v Čechách vůbec.

Tak co, už máte chuť se sklouznout?

Náhodné pohledy 4.0

Zima 2016

Vánoční svátky a volno jsem strávil v Jindřichově Hradci, kde jsem vyrostl a kde mám takový ten "domov" pravého slova smyslu. Ve chvílích úplného volna jsem proto vyrazil do okolních lesů a krajin, neboť jsem moc dobře věděl, že mráz a sníh dokáží i z celkem běžného místa v lesích udělat úžasné pohledy jak z animované pohádky Frozen. Samozřejmě při trochu představivosti. Ale tu snad máme všichni. Aspoň trochu...

Lipnické Lomy

Vysočina

Menší výlet, menší procházka, stále však velká krása Čech. Lipnické Lomy a tři vytesané obrazce v nich sice nejsou historickou památkou a byly vytesány docela nedávno, pohled na ně však neztrácí na váze. Ústa Pravdy, Zlaté Oči a Bretschneidrovo ucho jsou zachyceny ve skalách tří lomů ukrytých v lesích okolo obce Lipnice nad Sázavou. Stezky k nim jsou občas ne-zcela dobře značené, ale pakliže se člověk nedá odradit, nakonec je přecijen najde. Co si pod nimi kdo představí, je čistě na každém z nás.

Plešné Jezero

Šumava

Po delší době jsme opět vyrazili za krásami České Republiky.. Vybrali jsme si Plešské Jezero, které je schované v horách Šumavy, v Jižních Čechách. K jezírku vede pár kilometrů turistická stezka, která se line skrze krásná místa jako běžkařská stezka skrze lesy, či Kamenné Moře. Procházka je do mírného kopce, koncem vede skrze kamenné úseky po výšinách Šumavy. Doporučuji tedy pevnou obuv a teplé oblečení, u jezírka totiž budete již docela vysoko nad mořem a tak tu tedy také patřičně fouká. Jako vždy to však stojí za to...

Pravčická Brána

České Švýcarsko

Češké Švýcarsko je další z míst, které rozhodně stojí za výlet. Především je to právě Pravčická brána, která má v sobě něco, co žádné jiné místo na světě... K těmto místům vede trochu delší procházka lesem, která začíná v obci Hřensko. Zde žádnou lanovku ani lehčí cestu ani nehledejte, není tu. Zde je to čistě o Vás a o Vaší vlastní energii. Nemusíte se však obávat, cesta k tomuto místu není nikterak zvlášť náročná, spíše naopak. Celá trasa vede krásnými místy do mírného kopce. A jakmile se Vám naskytnou pohledy jako tyto, rychle zapomenete, zda Vám výšlap připadal vyčerpávající nebo ne. Vyplatí se však přivstat si a pořádně se obléct... Nahoře totiž dost fouká a zhruba od poledních hodin je zde i mnoho turistů různých národností...  V prostorách oné historické budovy je restaurace, kde se můžete usadit, objednat si něco dobrého a užívat si úžasné výhledy na České Švýcarsko.... Neváhejte a vyražte sem, stojí to za to... Jako všechna místa na tomto blogu. ;-)

Adršpašské Skály

Severní Čechy

Další z míst, které jsem dlouhá léta toužil vidět na vlastní oči. Již od první reklamy na nejmenovanou minerálku... A tím, že o svých snech a přáních budeme neustále jen mluvit, si je nikdy nesplníme, že? Je jedno, jak velká jsou ty Vaše... Nenechte ostatní aby Vám vyprávěli o místech, které byste sami rádi viděli. Nenechte fráze jako "někdy příště, až bude více času, až nebude pršet, až toto, až tamto", aby Vás blokovali a drželi na místě. Ten čas totiž uběhne tak jako tak, a rozhodně na Vás nebude čekat. Chcete tato místa, či jakákoliv jiná vidět? Tak šup ven ze dveří... Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody...

Mumlavské Vodopády

Krkonoše

Konečně... Toto místo jsem si přál vidět už velmi, velmi dlouho... A mohu říct, že to opravdu stojí za to. Pokud máte alespoň trochu rádi vodopády, řeky, splavy a průzračnou vodu v krásné a nezničené přírodě, pak toto místo rozhodně přidejte na Váš seznam výletů. Vodopády se nacházejí asi tak 20 minut chůze lesem od střediska v městě Harrachově. Procházka je do mírného kopce, cestou spoustu restaurací a kavárniček, takže opravdu příjemná zaležitost. Kdybych mohl doporučit, navrhnul bych jako vždy trošku si přivstat a vyrazit o něco dříve z rána, pak je větší šance, že budete mít tyto přírodní krásy chvíli jen pro sebe...

Náhodný pohled 3.0

Kdesi v Jižních Čechách

Čas od času, když se snažím dostat na nějaké "zajímavější" místo, které chci navštívit a nafotit, se ztratím a chvílema bloudím... Tato fotka je přesně z takové situace. Avšak když se člověk na chvíli zastaví a rozhlédně se, zjistí, že i na takovém to "běžném" místě, je toho spousta krásného k vidění. To si pak vždy vzpomenu na rčení, že cesta je důležitější, než cíl samotný. Něco na tom bude, nemyslíte?

Vrchol Sněžky

Severní Čechy

Jakmile jednou člověk dorazí na samotný vrchol Sněžky, dojdou mu slova... Výhled zde je prostě dechberoucí. A pocit, že jste nejvýš, jak v naší krásné zemi můžete být, je k nezaplacení. Jestli jste to až sem dokázali po svých, pak Vám gratuluji... Je to dobrý pocit, ne? 

Cesta na Sněžku 2.0

Severní Čechy

K vrcholu je to celkem výšlap, ale jak již bylo řečeno, nic, co by nejspíš každý z Vás nedokázal. Cestou k vrcholu je navíc nespočet míst, ze kterých se člověku nabízejí úžasné výhledy na okolní přírodu. Nikdo Vás nikam nehoní, netlačí, můžete si odpočinout kdy chcete a kde chcete. Na této úžasné cestě k nejvyššímu místu v České Republice lze potkat spoustu dětí, rodin a i starších lidí. Podle toho soudím, že dostat se po svých až nahoru je opravdu možné pro každého.

Cesta na Sněžku

Severní Čechy

Jeden z nejlepších výletů a výšlapů, který jsem zatím podnikl, byl právě ten na nejvyšší horu naší země, Sněžku. Počasí vyšlo skvěle a tak už v Peci pod Sněžkou bylo jasné, že výšlap naskytne úžasné pohledy a krásnou krajinu. Na vrchol se dá dostat několika způsoby a několika stezkami, avšak doporučuji všem, kteří se na to alespoň trochu cítí, aby překonali své obavy a svou lenost, vydali se k vrcholu pěšky a lanovku si nechali třeba až na cestu zpátky. Budete totiž odjíždět s pocitem, že jste vylezli na nejvyšší vrchol České země, a to je musím říct docela fajn pocit. Navíc cestou k vrcholu je opravdu pár skvělých a dechberoucích míst, jak můžete vidět na těchto fotkách. Tak šup, bágl na záda, pevnou obuv a jde se...

Náhodný pohled 2.0

Kdesi v Severních Čechách

Pohled na tento kostel se mi naskytnul cestou do Pece pod Sněžkou, kam jsem jel si udělat výlet a výšlap na nejvyšší horu Čech. Nebojte, fotky mám, povedly se a budou zde také zveřejněny, ale vše má svůj čas, že? Zpátky k této fotce... Bohužel jsem nezjistil, jaký název tato úžasná budova nese a ani jsem si nepoznamenal, v které vesnici či městě je. A proto ji zveřejňuji pouze pod náhodným pohledem. Ale i tak je to krásný pohled, nemyslíte?

Vyhlídka Máj

Střední Čechy

Celkem známé místo, celkem hodně navštěvované a můžete ho vidět i v reklamě na jeden známý řetězec supermarketů... Avšak nic z toho neubírá tomuto místu na kráse... Je volně a zdarma přístupné komukoliv, kdo ho chce navštívit. Pokud bych Vám mohl poradit, doporučuji si výlet na tuto úžasnou vyhlídku naplánovat na brzké hodiny ranní či dopolední. Jakmile člověk totiž přijde k tomuto místu a naskytne se mu tento pohled, má potřebu si zde na chvíli sednout na kameny a jen tak se kochat, přemýšlet a užívat si toho ticha... A to je nejlepší pokud nejste rušeni dalšími výletníky, ne? Za mě jedno z nejhezčích míst, které jsem na svých cestách navštívil. Den na to toto místo navštívil i můj bratr s přítelkyní, a musím přiznat, že jejich fotky jsou v tomto případě daleko hezčí, než ty mé... Sluší jim to spolu, co? :-)

Jindřišské Údolí

Jižní Čechy

Někdy není potřeba nikam jezdit, ani mít auto... Není třeba plánovat výlety na delší vzdálenosti, hledat na internetu historické památky... Někdy prostě stačí vzít batoh a vyrazit do míst, které máte kolem míst, kde žijete, kde momentálně bydlíte, kde momentálně jste. Věřím, že kolem každé vesničky, či města, je co k vidění, je kam vyrazit... U města, ve kterém mám domov já, je toto údolí. Doject sem se dá historickou úzkokolejkou, kterou dodnes táhne parní lokomotiva. Je jen na Vás, jestli během jízdy vystoupíte a vydáte se Jindřišským Údolím pěšky, nebo se necháte provézt vlakem a budete se jen tak kochat z okna.. Obě varianty stojí za to... Zkuste to... ;-)

Kemp Cholín

Střední Čechy

O víkendu jsem se potkal s jedním ze svých dlouhodobých přátel. Spolu s jeho krásnou přítelkyní byli trochu zvědaví, co dělám s #ThisIsCzechia a jaký to má účel. Chvíli jsme povídali a pak jsem jim nabídnul, aby se připojili. Aby když spolu jezdí po krásných místech České Republiky, aby mi poslali pár fotek a že já je následně umístím na tyto webové stránky. A tak tu máme první příspěvek od těchto dvou mladých lidí, kteří sami sebe nazývají "Crazy Couple". Fotky jsou pořízené z místa zvaného Cholín. V tomto místě je kromě úžasných pohledů a super přírody i pár skvělých kempů, kde můžete strávit a zažít bezva dovolenou, ať už s přáteli, či s rodinou. Takže pobalte stany, karimatky, spacáky a špekáčky na oheň, a hurá tábořit, hm?

Náhodný pohled 1.0

Kdesi v Čechách

Někdy, když cestuji za určitými místy, či památkami, procházím skrze různé krajiny a parky, které občas také nabízejí krásné pohledy a přírodu. Občas sám sebe chytnu, jak jsem myšlenkami mimo a nevnímám tak krásy, které se dají vidět a vnímat přímo kolem mě. Chtěl bych se tento "zlozvyk" odnaučit a začít být vždy přímo tam, kde právě jsem a vidět přímo to, co právě vidět jde. Proto občas zveřejním i fotky různých pohledů a míst, u kterých neuvedu přesnou lokalitu. Neboť bych tím chtěl naznačit, že často přes stromy nevidíme les a že cesta je mnohdy důležitější než cíl.

Kostel Svaté Ludmily

Praha

Další místo v úžasném a historickém městě Prahy, které rozhodně stojí za to navštívit. Tento kostel stojí uprostřed samotného centra našeho hlavního města, obklopen pouze malým parkem, a přesto je pohled na něj vážně úžasný. Pokud by se vám navíc podařilo dorazit k tomuto historickému skvostu časně z rána, můžete zažít dechberoucí pohled na východ slunce právě nad touto úžasnou stavbou minulosti. Nelituji toho, že jsem si přivstal, protože to ticho, prázdno od turistů a ten nádherný pohled na paprsky slunce prosvítající skrz věže tohoto kostela, to jednoduše stálo za to.

Most s výhledem na Bítov

Morava

Budete-li cestova z Dačicka směrem k hradu Bítov, naskytne se vám cestou most jako je tento. Tyčí se přes místo, kde se pojí a zároveň rozdělují řeky Dyje a Želetavka. A je z něj vážně skvělý výhled. Na jedné straně lze vidět zátoku plnou soukromých chatek u břehů, nad kterými se v kopcích a lesích vykresluje právě onen zmiňovaný hrad Bítov. Z druhé strany mostu je pak výhled na druhou zátoku, podél které je opět spousta soukromých chat a chalup. Na vodní hladině je možné spatřit spoustu rybářů či jiných potulných lodiček. Je to jen další z náhodných míst, které svojí pozicí nejsou nikterak speciální, což je právě dělá tolik vyjímečnými... Stačí jen zaparkovat u krajnice a dojít se pokochat...

Rozhledna Hýlačka

Jižní Čechy

Kousek nad městem Tábor, v přilehlé vsi, či spíše zabydlené části města, nesoucí jméno Větrovy, se tyčí moderní a nová rozhledna Hýlačka. Není příliš vysoká, avšak její výhled je i tak krásný.. Z jejího vrchu můžete vidět celé město Tábor a přilehlé krajiny k tomu. K tomuto místu navíc vede zajímavá a naučná stezka, kterou můžete s přáteli či rodinou a dětmi pojmout jako krásnou procházku z úžasného města Tábor. 

Historické náměstí města Tábor

Jižní Čechy

Krásné, husitské a historické město Tábor nabízí mnoho možností a úžasných míst k navštívení. Jedním z nich je i samotné náměstí, které je kolem dokola ohraničeno historickými budovami, ve kterých jsou poschovávány různé krámečky, kavárničky a okenní prodejny zmrzlin či zákusků. Uprostřed Žižkova náměstí je pak dobová kašna, od které je úžasný pohled na Děkanský kostel Proměnení Páně... Stavte se na zmrzku, či hodit si minci s nevysloveným přáním do kašny před tímto gotickým skvostem...

A ty další místa vám ukáži třeba příště... A nebo lépe, co třeba vyrazit na výlet a objevit je sami?

Osamělá Chata

Šumava

Tuto osamnělou chatu, či chalupu jsem objevil při výletu na vrchol hory Boubín, která je jednou z nejvyšších z oblasti Šumavy. Člověk se může jen domýšlet, jakého klidu a pohody si zde majitelé této stavby dopřávají. Já být vlastníkem, trávím zde každou volnou chvilku, neboť příroda je zde vážně úžasná. Co takle udělat si výšlap na Boubín a cestou zamávat na obyvatele této ukryté chaty? 


Stezka na horu Boubín

Šumava

Posledních 400 m cesty k vrcholu šumavské hory Boubín vede po této dřevěné stezce.. A kdykoliv se člověk rozhlédne, připadá si, jako by kráčel přímo do nebe. Klid na duši, šum stromů, občasný průsvit slunce a ovanutí svěžím vánkem spolu s tichým vrzáním dřevěných schodů - to je to, co Vás bude doprovázet k vrcholu... Více než dostačující odměna za namáhavý výšlap, nemyslíte?


Rozhledna Boubín

Šumava

Jeden z nejkrásnějších pohledů, které jsem za život měl tu čest spatřit. Po trochu fyzicky náročném výšlapu dojdete až na vrchol hory Boubín, na kterém se tyčí ještě 21 m vysoká rozhledna. Nahoře trochu fouká, ale jinak je to pohled hodný králů. Celou Šumavu zde máte jako na dlani. Jakmile uděláte poslední krok k samému vršku této rozhledny, jste 1383 m vysoko nad mořem. Věřte mi, že výhled jako tento, si budete pamatovat navždy...


Golfové hřiště Hluboká nad Vltavou

Jižní Čechy

Co takle strávit den na krásných, upravených a rozlehlých loukách pod malebným zámečkem Hluboké nad Vltavou a jen tak si odpalovat s přáteli golfové míčky do dálky? A pokud nejste fanouškem golfu, hned vedle je lanový a sportovní areál a park, či úžasná a rovinnatá cyklo-stezka, která vede až do města Českých Budějovic... Pořád nic? Tak co takle naskočit na loď v přilehlém přístavu a nechat se vyvézt lodí po řece Vltavě? Co takle koňským spřežením nahoru k zámku Hluboké nad Vltavou? Rozhodněte sami, na výběr máte spoustu možností jak získat úžasné zážitky a vzpomínky.

Černá Věž v Českých Budějovicích

Jižní Čechy

České Budějovice jsou bezesporu krásné a historické město, které má opravdu co nabídnout. Osobně jsem zde pár let žil a studoval vysokou školu, takže vím, o čem mluvím. Nejkrásnější pohledy jsou však ty z výšky, a proto až si uděláte výlet do Českých Budějovic, nezapomeňte si vystoupat na Černou Věž, která je v přilehlé uličce přímo u slavného náměstí Přemysla Otakara II. Z této věže jsou vidět celé Budějovice a ten pohled opravdu stojí za to. A mohu i prozradit, že každoročně je to právě Černá Věž, ze které se v čas vánoční snáší bílý anděl.


Rozhledna Bítov

Morava

Další z úžasných pohledů, jako je tento, můžete zažít na rozhledně v rekreačním centru Rumburak, která se tyčí 800 m daleko od hradu Bítov. Výhled z této rozhledny je krásný na všechny světové strany, avšak můj oblíbený je právě směr, kterým je vidět Vranovská přehrada, Hrad Cornštejn a krásy Jihomoravského kraje. Toto místo je vynikajícím cílem pro výlet s dětmi, neboť v tomto rekreačním centru je mimo jiné i úžasné dětské hřiště a bazén. Neváhejte, sbalte rodinu a vyražte na skvělý výlet...


Pražská vinice

Praha

Tento pohled nabízí vinice ukrytá uvnitř Botanické zahrady hlavního města Prahy. Pokud budete mít cestu do Prahy, a budete mít ve svém jistě přeplněném programu chvilku čas, rozhodně si udělejte procházku právě sem. U vstupu zaplatíte pouhých 85,- Kč a poté už Vás čeká opravdu krasná procházka různými druhy zahrad, lesů, imitací pouští a savan, či mnoho dalšího. Rozhodně to stojí za to. Přímo ve vinici si pak můžete dopřát sklenku vína při venkovním posezení s výhledem na vinné sady a část Prahy.. To jde, ne?


Vzácné květiny

Praha

Druhá fotografie pořízená v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Ačkoliv nejsem žádný botanik, ani znalec rostlin, moci volně se projít mezi vzácnými a rozkvetlými květinami bylo fakt cool. Nutno podotknout, že kousek odtud je i kiosek, kde Vám udělají kávu, či prodají zmrzlinu a kde je venkovní posezení s výhledem na celé hlavní město Czechie, který se nese přes tyto zahrádky plné barev... 


Japonská zahrada

Praha

Další fotografie pořízená v areálu Botanické zahrady hlavního města Prahy. Tato momentka byla pořízena v úžasné replice japonských zahrad, která je plná fantastických bonsaií, kamených chodníčků, asijských rostlin, stromů apod. Nezapomeňte vstoupit i do této lokace, až budete podnikat výlet do Botanické zahrady v Praze.. A schválně, kolik napočítáte bonsaií ? 


Lavička s výhledem na Prahu

Praha

V Praze jsou různá místa k navštívení a pakliže nejste fanoušky, nebo jste již navštívili nejznámější místa jako Karlův most, Pražský hrad apod., pak můžete zavítat na místo, jako je toto. Je odtud vidět na celou Prahu, a je tu klid a ticho, jak kdyby to bylo někde na venkově. Tato lavička a sochy zvířat se dají vidět v Botanické zahradě hlavního města Prahy. Ten výhled opravdu stojí za to. Zajděte sem a dáte mi za pravdu.. 


Zvůle

Jižní Čechy

Jedno z mých nejoblíbenějších míst v Jižních Čechách. Malebný lesní rybníček Zvůle. Voda je zde i v současné době krásně čistá a okolní lesy nabízejí úžasné trasy na procházky, které vedou podél přitékajících potoků, či mezi obrovskými kameny jakoby náhodně rozházenými do lesů. Jestli máte cestu kolem Dačicka či Kunžatecka, rozhodně si vyhledejte trasu k tomuto místu a přijďte se přesvědčit, jak krásné to tu je. Pokud byste si toto místo zamilovali, je zde možnost i strávit více času, a to v jednom z dvou přilehlých kempů, či v chatkovém resortu přímo u hráze... 


Velká Amerika

Střední Čechy

Jestli máte rádi průzračnou, azurovou vodu, vysoké výhledy a spoustu míst k pořízení krásných fotek na památku, pak si rozhodně vygooglete toto místo. Jmenuje se to tu Lom Velká Amerika a je to cca 40 km od Prahy. Avšak připravte se, že zde potkáte nejeden zamilovaný pár... Nemusíte si s sebou ani brát peníze, neboť přístup k tomuto místu je zcela zdarma. Jen pozor kam šlapete, né všude jsou okraje stabilní a pár křížků a svíček už tu je... 


Zámek Dačice

Jižní Čechy

V Čechách je spousta krásných a historických zámků, katedrál, kostelů, budov a tak dále. Člověk by měl alespoň některé z nich vidět. Né každý je na naučné a informativní prohlídky těchto památek, avšak někdy tyto budovy uvnitř skrývají opravdové skvosty. Jako například zámek v malém městečku Dačice, jehož komentovanou prohlídku vřele doporučuji. Nejsem příliš fanouškem zdlouhavého provádění po zámku a poslouchání naučeného textu o tom, jaký panovník je vyobrazen v dalším rámu, nicméně historická knihovna ukrytá v této památce mi vzala dech... Jestli budete mít cestu kolem, udělejte si čas a prohlédněte si tento skvost, pokud možno zevnitř, zvenku a i z přilehlých zahrad. Stojí to za to.  


Zámek Jindřichův Hradec

Jižní Čechy

Ve městě, kde jsem vyrůstal, tedy v Jindřichově Hradci, je také co vidět. Nejkrásnějším místem v tomto jihočeském městečku je bezesporu tento zámek, na který je z rána takovýto pohled, a z večera nad ním zapadá slunce. K samotné budově se pak váže nejedna zajímavá historka a báje. Přijďte si je poslechnout při prohlídce tohoto historického sídla a možná, že i spatříte Bílou paní. Ale nechci prozradit něco, co bych neměl...